Instagram Hesabım Kapatıldı, Nasıl Geri Alabilirim?

Durduk yere Instagram hesabım kapatıldı ne yapabilirim? Bu gibi sorular Instagram hesabı beklenmedik şekilde kapanan insanlar tarafından sık sık sorulur. Bunun nedenleri oldukça farklı olabilir.

Instagram hesabınız çalındıysa ya da kapatıldıysa bizimle iletişime geçerek hesabınızı geri alabilirsiniz!

Örneğin bazı platform kurallarına uyulmamışsa, bir ceza olarak hesap kapatılması verilebilir. Eğer çok fazla şikayet alınmışsa yine aynı sonuç doğabilir. Kişilerin hesapları çalışmışsa da bu netice görülebilir.

Her ne kadar yeni bir Instagram hesabı açmak kolay ve ücretsiz olsa da sıfırdan takipçi geliştirmek, paylaşımlara tekrar başlamak oldukça zordur. Bu nedenle eski hesapların nasıl alınabileceği büyük bir soru işareti demektir.

Eğer hesabınızın hatalı bir nedenden dolayı kapatıldığını düşünüyorsanız, bu yazımızda ne yapmanız gerektiğini ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Çalışan Instagram Hesabı

Instagram hesabım çalınıp kapatıldı nasıl geri alırım diyorsanız, birkaç adımda kolay bir şekilde geri alabilirsiniz. Bunun için sadece aşağıda yer alan aşamaları takip etmeniz gerekir;

 1. Instagram Destek Merkezi'ne gidin. Buradan Gizlilik ve Güvenlik Merkezi'ni seçin.
 2. Instagram Yardım Merkezi sayfasına gidin ve Instagram hesabım çalındı bölümünü açın.
 3. Gizlilik ve Güvenlik'i seçtikten sonra, "Bir Şey Bildir"i seçeceğiniz bir menüye yönlendirilirsiniz.
 4. Burada "Birisi beni Instagram'da taklit ediyorsa ne yapabilirim" yazan yeri bulun. Buna tıklayın ve "Bu formu doldurun" yazan bir bağlantıyı seçin
 5. Formu buna göre doldurun ve her şeyin doğru olduğundan emin olun. Doldurulduktan sonra Instagram sonraki adımlar için size bilgi verecektir.
 6. Gerekli bilgileri yolladıktan sonra yanıt almanız yaklaşık 48-72 saat sürebilir.

Bu süreç esnasında tek yapmanız gereken şey beklemektir.

Kapatılan hesaplarınızın yeniden aktif edilmesi için en doğru ve kolay çözüm ise sosyalio ekibinin uzmanlarıyla iletişime geçmektir. Bu bağlantıya tıklayak destek ekiplerimizden ücretli yardım alabilirsiniz.

 

Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim?

Bir Instagram hesabının kapatılabilmesi için kişinin kendi işlem yapması gerekir. Bunun dışında sadece platform kapatma yetkisine sahiptir. Kişiler sadece şikayet ederek ceza verilmesini sağlayabilir. Platform kısıtlamadan kapatmaya kadar birçok ceza verebilir.

Eğer hesabınızın bir hata sonucu kapatıldığını düşünüyorsanız ve Instagram hesabım kapatıldı ne yapabilirim diyorsanız, şu işlemleri de takip edebilirsiniz;

 1. Instagram Yardım Merkezine gidin ve "Devre Dışı Bırakılan Hesap" seçeneğini arayın.
 2. Devlet tarafından verilmiş geçerli bir fotoğraflı kimliğiniz olup olmadığını seçin.
 3. Formu doldurun ve gereken uygun bilgileri sağlayın ve Gönder'e basın.

Daha hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, https://help.instagram.com/contact/396169787183059 linkine tıklayarak da hemen işlem yapabilirsiniz. Instagram’ın kabul ettiği kimlikler de bu süreçte bilinmelidir. Yukarıdaki linkte,

 1. Banka hesap özeti,
 2. Otobüs kartı,
 3. Üye kimliği,
 4. Maaş makbuzu,
 5. Ruhsat,
 6. Okul kimliği,
 7. Okul kaydı,
 8. Sosyal Güvenlik kartı,
 9. Elektrik, su, doğalgaz veya telefon faturası,
 10. Okul yıllığı fotoğrafı,
 11. Çek,
 12. Kredi kartı,
 13. İstihdam doğrulaması,
 14. Kütüphane kartı,
 15. Posta,
 16. Dergi abonelik makbuzu,
 17. Tıbbi kayıt,

Gibi bir takım evraklar belirtilmektedir.

Instagram İşletme Hesabı Kurtarma

Instagram milyonlarca üyeye sahip olduğu ve gün içinde aktif şekilde kullanıldığı için pek çok işletme hesabı da vardır. Ancak bunlar da farklı sebeplerden dolayı kapanabilir. Bu halde Instagram hesap kurtarma adımları kişisel bir hesabı kurtarmak kadar hızlı yapılabilir;

 1. Yardım Merkezi'ne gidin ve Devre Dışı Bırakılan İşletme Hesabı seçeneğini arayın.
 2. Devlet tarafından verilmiş geçerli bir fotoğraflı kimliğiniz olup olmadığını seçin.
 3. Formu doldurun ve uygun belgeleri sağlayın ve Gönder'e basın.

Bir sosyal medya işletme hesabı için, sağlanan belgelerde yer alan işletme sahipliğinin kanıtı ve uygun kişinin bulunduğu bir devlet kimliği gibi belgelere ihtiyaç vardır. Bu e-postayı yönetici olarak koyabilmeleri için belgelerde de bir e-posta olmalıdır.

Eğer https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 linkine giderseniz, buraya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

E-Mail veya Facebook Olmadan Hesap Kurtarma

Instagram hesaplarını e-posta veya Facebook ile kurtarmak, yalnızca uygulamanın en son sürümleri için mevcuttur. Bu nedenle telefonunuzdaki Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekecektir. Ne kadar kolay olsa da bazen bunun dışında arklı yöntemler de vardır.

Telefon numaranızı ekrana girdikten sonra, şifrenizi kurtarmak için bir bağlantı içeren bir SMS alınır. Ancak, Instagram'da profilinizi oluştururken erişiminiz olan gerçek bir telefon numarası girmiş olmanız önemlidir. Zira vermemişseniz mesaj da gelmeyebilir.

Instagram’dan bu mesajı aldıktan sonra, basit talimatları uygulamanız gerekir. Böylece kısa sürede hesap kurtarılabilir.

Instagram Hesabı Devre Dışı Kaldıysa Ne Yapmalı?

Instagram’a girerken hesabının devre dışı bırakıldığını gören kişiler bu durumdan oldukça endişelenir. Eğer hesabınız sebepsiz yere veya yanlışlıkla devre dışı bırakıldıysa, oturum açmaya çalıştığınızda bunu size bildiren bir mesaj görülür. Instagram'ın Topluluk Kurallarına uyum göstermeyen hesaplar uyarı gerçekleştirmeden devre dışı bırakılabilir.

Bu her ne kadar korkutucu olsa da yanlış yapılan işlemler de olabilir. Bunu önlemek için Instagram hesap kurtarma yöntemleri vardır. Bu yazımızda sizinle paylaştığımız metotları tek tek kullanırsanız, kısa sürede geri kurtarabilirsiniz.

Bir kere hesap kapatılmasına itiraz formu doldurmuşsanız, ardından gerekli incelemeler hemen yapılacağı için sizin beklemeniz yeterlidir.